Hayallerinizi İnşa Ediyoruz!

HAFİF ÇELİK YAPI

HAFİF ÇELİK YAPI

Ön üretimli teknolojik yapılarda yaptığımız AR-GE çalışmaları ve teknolojik yatırımlar sayesinde sektörün öncü olma rolünü sürdürmekteyiz. Teknolojik yatırımlarımızın en son sistemi olan hafif çelik, Belçika, Hollanda, Fransa gibi birçok Batı Avrupa ülkesin de TIW Company yapı kalitesini tescil etmiş, bu ülkelerde kurulumlarımız başlamıştır ve Türkiye’de de ön üretimli teknolojik yapılara yeni bakış sağlamıştır.

 

Hafif çelik ön üretimli teknolojik yapıların üretim tekniği standart tipteki prefabrik yapılardan ayrılıp; çelik, bir örümceğin ağını ördüğü gibi ilmek ilmek örülür, özel tasarlanmış vidalar ile zeminden çatı makaslarına kadar birbirine bağlanır ve yekpare bir sistem oluşturulur. Bu sistem üzerine gerekli izolasyon ve kaplamaların yapılması yoluyla sistem ortaya çıkar.

 

Sistemin hiçbir yerinde kaynak kullanılmaması ve milimetrik dokunuşlar ile vida deliklerinin makine hatları yoluyla açılması sayesinde şantiye alanında çok rahat bir montaj süreci yaşanır. Çok kısa zamanda monte edilebilen sistem, gerektiğinde demonte de edilerek farklı bir lokasyonda tekrar kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

 

KALİTELİ

Hafif çelik aksamı kaynaksız galvaniz sistem üzerine vidalı olduğundan çok uzun ömürlü, kullanılan iç ve dış cephe kaplama malzemeleri yine TIW Company güvencesi altında olan Fibercement ile yapılmaktadır ki, bu malzeme A1 sınıfı yanmazlık, hijyen sertifikalarına sahiptir.

 

GÜVENLİ

Bütün statik hesaplamalara uygun olarak özel bilgisayar programlarında uzman mimar ve mühendislerimiz tarafından hesaplanmaktadır. Yapının içeriğine ve kurulacağı bölgenin iklim şartlarına uygun olarak kullanılması gereken metal et kalınlığı, sıklık aralıkları, profiller üzerindeki oyuntular (hadveler) ve izolasyon malzemelerine karar verilmektedir. Kullanılmakta olan profil sistemi özel bilgisayar programları üzerinden makine hatlarına aktarılır ve milimetrik olarak üretimi sağlayarak, hata yapma olasılığını da neredeyse “0” a kadar indirerek, müşterilerimizin çok daha güvenli bir şekilde konutlarında yaşantılarını sürdürebilmelerini sağlıyoruz.

 

UYGUN FİYAT GARANTİSİ

Yapmış olduğumuz AR-GE ve teknolojik yatırımlar sayesinde müşterilerimiz kaliteye çok daha uygun fiyata sahip olabilmektedirler. Hafif çelik sistemi tamamen makinizasyonla oluşturulduğundan, işçilik az olup uygun fiyat garantisi vermektedir.

 

TASARIM

Hafif çelik sistemimiz sayesinde panel ölçülerine bağlı kalma mecburiyetini ve panel aralarında kullanılmak zorunda kalınan kapama profillerini ortadan kaldırmış olması tasarım özgürlüğü sağlamıştır. Artı olarak da ilk defa Türkiye’de hafif çelik ön üretimli teknolojik yapılarda 8 katlı yapı üretimini ve montajını TIW COMPANY gerçekleştirmiştir.

 

ÇEVRE DOSTU

Hafif çelik ön üretimli teknolojik yapılar tamamen doğa dostudur, % 90’ı geri dönüşebilir malzemelerden üretilmekte olduğundan kullanılan malzemeler kesinlikte tekrar tekrar kullanılarak çevreye zarar vermemektedir.

 

ÜRETİM ve MONTAJ HIZI

Siparişinizi verdikten sonra, yapının durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte, genel olarak 1 ay içerisinde evinize taşınabilmektesiniz. Bu toplam sürenin 10 günü üretim, kalan süre ise montaj ve teslimde kullanılmaktadır.

Referanslar

Referanslar

SIK SORULAN SORULAR

SIK SORULAN SORULAR

Uzman ekibimizle yüz yüze görüşmenin daha anlaşılır ve hızlı sonuç vereceğine inansak da hem yurt dışında yaşayan müşterilerimiz için hem de dönemimizin getirdiği önlemlerden dolayı bu görüşmeleri online olarak da gerçekleştirmekteyiz.

  • Kaliteli
  • Güvenli
  • Uygun Fiyat Garantisi
  • Tasarım
  • Çevre dostu
  • Üretim, montaj ve servis hızı

Hayallerinizi İnşa Ediyoruz!